Francúzsko, nie len pre veľkých

Autor: Karina Antalová | 26.8.2015 o 14:23 | (upravené 26.8.2015 o 14:29) Karma článku: 4,10 | Prečítané:  728x

Priemerný Slovák si môže dovoliť aspoň jednu dovolenku ročne... pod podmienkou, že obaja rodičia majú stály príjem. 

Moji rodičia obetovali všetko pre mňa a môjho brata. Štúdium na strednej škole, platenie internátu, stravy a všetkého okolo toho stojí nemalé peniaze, no rodičia mi to umožnili. Chceli, aby som študovala na škole akej chcem, aby som bola šťastná.  
  Päťdňový autokarový zájazd do Francúzska bol náš prvý veľký rodinný výlet za posledných desať rokov. Možno preto sme si ho tak užili. Navštíviť Francúzsko a konkrétne Paríž bolo mojím snom odjakživa. Keď mi oco povedal túto novinu, a teda, že ideme do Paríža, takmer som onemela. Nebol to však tradičný poznávací zájazd. Keďže môj brat je o šesť rokov mladší je dosť náročné prispôsobiť sa každému z nás. Kým ja som ten typ – rýchlo nech vidíme všetky pamiatky, čo sa vidieť dajú, môj brat potrebuje ešte stále zábavu a podobne. Preto sme urobili kompromis. 

Parc Astérix

  Prvý deň sme strávili v Asterix Parku. Už o 10.00 hod. kedy park otvára sa to tu hmýrilo ľuďmi. Deti, mládež, dospelí... ľudia úplne všade. Stáli pri kasách a platili vstupné. Všetky atrakcie v parku sú zdarma a pri vstupe si môžete vypýtať aj malú mapku celého parku. 
  Hneď po príchode do areálu parku vítali všetkých Asterix s Obelixom, s ktorými sme sa mohli odfotiť. Ďalej sme pokračovali zaradom takmer na všetky atrakcie. Bolo si treba vystáť dlhé rady, ale to čakanie stálo za to. Húsenkové dráhy, lodičky na vode, šmýkačky, všelijaké hojdačky (Vikingská loď)... V určiné hodiny sa konalo aj vystúpenie delfínov, čo bolo veľmi krásne. 
  Po areáli boli rôzne stánky, kde sa mohol človek občerstviť, kúpiť si osviežujúcu ľadovú drť či suvenír. Zabávali sa tu malí aj veľkí. 

 

Paríž

  Druhý deň sa viedol v duchu návštevy mesta. Ráno sme zamierili hneď k Eiffelovej veži - dominante mesta. Kto chcel mohol ísť na vežu a vychutnať si výhľad na mesto alebo sa poprechádzať po okolí. Ďalej nasledovala okružná jazda autobusom po meste. Víťazný oblúk, múzeá... Poobede sme sa zastavili v Notre Dame. Tu sme mali voľný program, ktorý v našom prípade zahŕňal návštevu Notre Dame a prechádzku do Louvre. Potom sme šli spoločne na večeru do útulnej reštaurácie oproti Notre Dame. Odtiaľ mám jeden krásny zážitok, na ktorý do konca svojho života už nazabudnem. Milí francúzski čašníci boli ku mne veľmi pozorní a láskaví. Po celý čas ma posielali do Notre Dame. Nechápalo som prečo až kým mi jeden nepovedal: "Vyzeráš ako Esmeralda. Poznáš ju? Zvonár u matky božej. Ešte sa aj tak pekne usmievaš." Tam som vtedy prišla na to, že jeden úprimný úsmev a milé správanie dokáže urobiť viac ako napríklad peniaze. 
  Na znak "lásky", čo mi čašník tiež vysvetlil mi podaroval trochu rozmarínu. Bola som milo prekvapená, ale hlavne potešená. Deťom pri našom stole priniesli aj zmrzlinu s prskavkami. Zvyšok zájazdu po mne jedna rodina zazerala a sťažovala, že ich deti nedostali prskavky (priznám sa neboli veľmi príjemní). 
  Večer nás čakala ešte plavba loďou po Seine a ďalší úžasný deň bol za nami. 

Disneyland

  Posledný deň opäť v zábavnom parku. Scenár podobný ako v Asterix Parku. Všade ľudia. Nové atrakcie. V areáli možná kúpa občerstvenia, suvenírov a všeličoho ďalšieho. Do popredia dávam Strašidelný dom (nie je taký moc strašidelný, ale je to tam vymakané), vesmírnu jazdu a jazdu na húsenkovej dráhe Indiana Jonesa. Máte radi Pirátov z Karibiku? Aj tých tu nájdete. Okolo večera sa pravidelne koná aj prehliadka princezien a ďalších postavičiek, čo určite poteší malé detičky. My sme sa na prehliadke nezúčastnili, v tej dobre bolo totiž na ostatných atrakciách menej ľudí tak sme sa dostali skôr na rad. 
  A na koniec ak by ste sa rozhodli skombinovať zábavu s poznávaním... na kolotoče si radšej neberte okuliare ;) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?